WSOC 2015. Norvēģija, Hammar. Ielaušanās 20-niekā.

Pasaules Elites vīriešu konkurencē Pasaules čempionātā orientēšanās ar slēpēm ( WSOC) Norvēģijā ir augstākais orientieristu sasniegums ziemā Latvijas valsts pastāvēšanas laikā.12.v. Andris Kivlenieks sprintā, 17.v.Raivo Kivlenieks garajā distancē. No junioriem izaugušais Nauris Raize 22.v. vidējā distancē ar kopējo startu. Stafetē 5.vieta – izcīnīta ar pārdzīvojumiem ” būt vai nebūt” bronzas medaļai šogad vai pēc 2 gadiem. ŠOREIZ VĒL PERSPEKTĪVĀ. Nākošgad Eiropas čempionāts Austrijā. Cīņa turpinās. WR sarkanā grupa- 20 labākie pēc punktiem vienmēr startē beigās. Šķiet negodīgi, jo līderi startē paši pēdējie un saņem medaļas. Liels slēpošanas ātrums un viens otru “pavelk” līdz. Būtu jāietekmē staptautiskās federācijas nolikums, lai vismaz Eiropas un Pasaules čempionātos visi stiprie 4 norvēģi ,4 zviedri,4 somi,4 krievi netartētu aiz muguras. Kā redzam, mūsu sportisti ir līdzvērtīgi cīnītāji.

Kā pa viļņiem noritēja čempionāts ar mainīgiem laika apstākļiem un tikpat mainīgiem rezultātiem. Slēpju gatavotājs Pāvels Bričonoks centās cik spēka,pat garās vakara stundās. Likās ,ka slīd, tad pēkšņi, uzbraucot kalnā, pirms starta nepieciešama slīdamības uzlabošana. Sākumā rakstījām, ka” ātrs sniegs” sprintā, tad garajā-10grādi,kalnā vējš,vēlāk saule. Labi vidējā, arī spēki atgūti pēc brīvās dienas, bet kļūmes kartes lasīšanā maksimālā slēpošanas ātrumā.


Stafetes dienā līst,snieg, veidojas ledus garoza, stāvi nobraucieni, sazarots sliežu tīkls. Emocijas sita augstu vilni, kad līderos izvirzījās mazās Latvijas Raivo Kivlenieks. Neliela kļūme pirms skatītāju KP un esam ar čehiem jau blakus 4.-5. Ja tā turpinātos-N. Raize finišā apslēpotu čehu un mums- bronza. Bet ,mazajā aplī aiz skatītāju KP Raivo Emit pulkstenītis, kas elektroniski fiksē atzīmēšanos KP,nestrādā un Raivo cenšas vairākas reizes katrā no 5 KP, izdarīt papildus atzīmēšanos, zaudējot laiku. Čehs atraujas. Andris 2.posmā nedaudz kļūdās un čehs jau 1.min.priekšā, diskvalificē līderus- norvēģus un zviedrus par KP izlaišanu, bet aiz muguras arī citi nesnauž, Naurim dažas kļūdas 3.posmā, čehiem bronza, un šveicietis jau klāt, kāja finišā garāka izrādās šveicietim, laiks vienāds ,bet 5.vieta. Solis līdz 4.vietai,dažas minūtes līdz 3.v.