Orientēšanās sezona atklāta

Lieldienu brīvdienās orientēšanās kluba “Ogre” biedri piedalījās orientēšanās sezonas atklāšanas sacensībās “Kurzemes pavasaris” Ventspils apkārtnē, kā arī sacensībās “Lieldienu balva”, kas norisinājās Vecrīgā. Ventspilī sacensībās kopumā startēja ap 450 dalībnieku gan no Latvijas, gan no tuvējām kaimiņvalstīm. Šogad Vetnspilī dalībnieku bija nedaudz mazāk kā citus gadus ierasts, tomēr cīņa sacensībās bija ne mazāk spraiga. Orientēšanās klubu “Ogre” Ventspilī pārstāvēja kopumā septiņi sportisti, un četri no tiem divu dienu kopvērtējumā spēja izcīnīt vietas uz goda pjedestāla. Brāļi Andris un Edgars Svilāni V8 grupā  izcīnīja attiecīgi 1. un 3. vietu. Ļoti pārliecinošu uzvaru V20 grupā izcīnīja Raivo Kivlenieks, abās sacensību dienās uzrādot labākos rezultātus, un kopvērtējumā tālu aiz sevis atstājot tuvākos sekotājus. Arī Dace Cebule S50 grupā izcīnīja uzvaru kopvērtējumā, tāpat kā Raivo izcīnot uzvaru katrā no sacensību dienām. Ceturtās vietas savās grupās ieguva gan Ilze Tāse S50 grupā, gan arī Renārs Roze, kas vīriešu elites grupā (V21E) tāpat kā pērn palika tūliņ aiz goda pjedestāla. V60 grupā 5.vietu ieguva Arnolds Kučinskis. Otrajās Lieldienās, kā ierasts, Rīgā norisinājās orientēšanās sprinta sacensības “Lieldienu balva”, kurās OK Ogre pārstāvēja krietni kuplāks dalībnieku skaits – 24 sportisti. Bez godalgām OK Ogre sportisti nepalika arī šajās sacensībās un pirmajā trijniekā spēja finišēt Mikus Zvirbulis, V18 grupā izcīnot 2.vietu, kā arī Dace Cebule (S45) un Edgars Ustinovs (V12), kas izcīnīja 3.vietas savās vecuma grupās. Spēcīgākajā VE grupā, kurā balvas saņēma 6 labākie orientieristi klubu pārstāvēja 3 sportisti – brāļi Andris un Raivo Kivlenieki, kā arī Vilnis Klāsons. Andrim izdevās iespraukties labāko sešiniekā, finišējot 6.vietā, savukārt Raivo un Vilnis finišā uzrādīja attiecīgi 8. un 16. rezultātu. Jau nedēļas nogalē orientēšanās sporta piekritējus gaida jauni pārbaudījumi – sestdien 9.aprīlī Rīgas Zoodārzā norisināsies sprinta sacensības, savukārt svētdien Lilastes apkārtnē sportisti garajā distancē sacentīsies sacensībās “Ziemeļu kauss”. Šīs abas sacensības būs arī pirmās atlases sacensības elites grupas sportistiem iekļūšanai Latvijas izlasē startam Eiropas čempionātā, kas maija beigās norisināsies Bulgārijā. Informācija par orientēšanās sacensībām un sacensību rezultāti atrodami Latvijas Orientēšanās federācijas mājas lapā – www.lof.lv, kā arī orientēšanās kluba “Ogre” mājas lapā – www.okogre.lv.